fbpx

Космічна кава

Кава – чудовий спосіб підбадьоритися і отримати гастрономічну насолоду. Так, саме так. Випиваючи порцію свіжозвареного напою, ми не тільки задовольняємо свої потреби в їжі і рідини, а й отримуємо величезне моральне блаженство.
Але як бути з тими, хто любить пити каву, але з обов’язку служби не може дозволити собі цього задоволення довгий час? Наприклад, космонавти. Вони змушені нести вахту на орбіті не один місяць. Вони не можуть просто так купити хорошу каву. Невже їм доводиться лише мріяти про ароматний напій? Чи вчені все ж змогли придумати спосіб задоволення цих природніх людських потреб в невагомості?
Рідина в космосі
Всі ми чудово обізнані про те, що різні речовини, що знаходяться в космосі або в умовах невагомості, змінюють свої фізичні властивості. Космонавти змушені вчитися жити за зовсім іншими правилами, несучи вахту на орбіті. Це стосується не тільки особистої гігієни та способу переміщення, але і прийому їжі і рідини, а також процесу їх ковтання.
Якби екіпаж космічного корабля вирішив пообідати звичайним для всіх нас способом, їм би довелося довго гнатися за частинками супу або кави, літаючими навколо них. Але завдяки науковим розробкам, людина навчилася виживати у важких космічних умовах. Сучасні ракети оснащені всіма можливими приладами для того, щоб полегшити тяжку працю і поліпшити моральний стан космонавтів.
Для того, щоб працівники орбітальних станцій могли пити рідкі напої, застосовуються спеціальні полімерні пакети з трубкою на кінці. Але прагнучи упорядкувати свій побут, самі космонавти придумали специфічну чашку для капілярних напоїв. Вона виглядає як дві посудини, з’єднаних між собою трубкою. В одній її частині знаходиться кава, а в іншу рідина перетікає тільки тоді, коли космонавт починає її пити. Таким чином «космічні люди» максимально наблизили цей процес до звичного для землян.
Також, одним з нововведень стала кавоварка. Вона, правда, віддалено нагадує ті, до яких звикли ми з вами, але виконує свою основну функцію – заварює каву. Все всередині у ній замінено на сталеві трубки. Це вимушений захід, тому що апарат буде працювати під великим тиском. Таку новинку придумали італійці. Поки що йде тільки тестування агрегату, але вже в недалекому майбутньому він потрапить на борт орбітальної станції.
Смак кави на орбіті
Космонавти позбавлені багатьох благ і задоволень звичайного людського життя. Купити каву в інтернет-магазині для них недосяжна можливість. Але це не заважає їм насолоджуватися смаком напою, що бадьорить під час роботи. Вчені створили спеціальні контейнери, в яких знаходяться подрібнені кавові зерна. Але через досить нетривалий термін їх зберігання, ці запаси доводиться періодично поповнювати. Так як же відбувається доставка кави на космічну станцію?
Треба сказати, що це досить дороге задоволення. Один кілограм напою обходиться в кілька тисяч гривень. І це пов’язано не з якістю зерен. Купити свіжообсмажену каву – це тільки початок. Велику роль відіграє особливість її транспортування та адаптування до умов. Далі продукт завантажують з багатьма іншими видами їжі в спеціальний шатл, який і відправляється на орбіту.
Підсумки
Кава настільки популярна на Землі, що навіть перебуваючи далеко від рідної планети, людина не може відмовитися від її вживання. Напій прекрасно тонізує навіть в умовах невагомості і тут дуже важливо його якість. Купити каву дешево для космонавтів – значить піддати їх ризику. Тому на орбіту вирушає лише високоякісний натуральний продукт, який допомагає не тільки відчувати себе більш бадьоро, але і надає моральних сил цим сміливим людям.
Завжди поруч, ВамКава

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Новорічний подарунок: комерційна змова чи …?Новорічний подарунок: комерційна змова чи …?

А чи знаєте ви, що Новий рік таким, як ми його знаємо зараз, з ялинкою, подарунками, традиційним столом, був не завжди. Давайте трохи помандруємо в часі, і спробуємо з’ясувати, новорічний

Купуємо каву в інтернет магазиніКупуємо каву в інтернет магазині

Здавалося б, з якими труднощами можна зіткнутися при покупці кави? Вийшов, прогулявся до найближчого супермаркету … Стоп, ми зараз точно про покупку доброї кави говоримо? Справжні цінителі знають, в мас-маркетах

Історія появи кави в УкраїніІсторія появи кави в Україні

Насолоджуючись ароматною кавою, починаєш мимоволі замислюватися про те, яким був її початок. Тобто, як люди знайшли ці дивовижні зерна і навчилися їх застосовувати. Але якщо на ці питання знайти відповідь

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!